Dożynki Gminne w Starym Dzikowie

W niedzielę 9 września odbyły się w Starym Dzikowie tradycyjne Dożynki Gminne. Pogoda dopisała organizatorom i na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury pojawiło się wielu rolników, mieszkańców oraz licznie przybyłych gości. Na uroczystości pojawili się m.in.: Starosta Powiatu Lubaczowskiego – Józef Michalik, Dyrektor Podkarpackiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa -Teresa Pamuła, Radna Sejmiku Wojewódzkiego – Anna Huk, Dyrektor Biura Senatora RP Mieczysława Golby – Andrzej Homa, Asystent Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka – Kacper Twarowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce – Stanisław Zagrobelny. Na dożynkach pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni gminni i powiatowi, sołtysi gminy Stary Dzików, księża, lokalni działacze.

Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy.  Po niej w tradycyjnym barwnym korowodzie władze gminy wraz ze starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi prowadzeni przez orkiestrę dętą oraz grupę mażoretek przeszli na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jak na dożynki przystało dzielono chlebem z tegorocznych zbóż. Przepięknie udekorowany bochenek chleba jako dar składali starostowie dożynek – Aneta Ozimek i Daniel Nieckarz. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitała pani Barbara Małecka - Wójt Gminy Stary Dzików, która w swoim przemówieniu podziękowała rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na bogaty i  atrakcyjny program artystyczny. Część artystyczną dożynek rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz grupa mażoretek „Finezja” z Tryńczy, a następnie Zespół ze Słowacji, Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa, Zespół „Stokrotki” z Cewkowa Woli, grupa Seniorów z gminy Stary Dzików, grupa RADSOŁ, kapela „Od nowa” oraz gwiazda wieczoru zespół ShanteL. Na zabawie zagrał zespół Cantina.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach dożynek. Specjalnie dla nich została przygotowana wioska indiańska, dmuchane zabawki, karuzela.

W trakcie trwania występów można było również pooglądać:

- stoisko Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Zdrowotnego Placówki Terenowej w Lubaczowie,

- stoisko Otulakowa Zagroda,

- kiermasz książki przygotowany przez bibliotekę działającą przy GOK.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dożynek oraz  za wsparcie i pomoc.

Galeria Urzędu Gminy w Starym Dzikowie

Fotorelacja na stronie reporter.horynieczdroj.pl