Dzień Dziecka

W niedzielę 29 maja już po raz trzeci  najmłodsi mieszkańcy naszej gminy obchodzili swoje święto „Dzień Dziecka”. Na początku wszystkich uczestników powitała Barbara Małecka – Wójt Gminy Stary Dzików oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie – Leszek Król. W tym dniu na dzieci czekało  wiele atrakcji: malowanie twarzy, robienie figurek z balonów, malowanie kolorową kredą,   dmuchana zjeżdżalnia, konkurs zgaduj zgadula, konkurs plastyczny  oraz główny punkt programu Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewać każdy może”. W konkursie tym wzięło udział 33 uczestników w trzech kategoriach wiekowych ( I kategoria – uczestnicy do lat 10, II kategoria – klasy IV – VI szkoły podstawowej, III kategoria – klasy gimnazjalne).

Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie:

• Krystyna Nieckarz-Jabłońska
  • Elżbieta Rokosz
  • Bogdan Ozimek

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• I KATEGORIA

I miejsce – Anna Barszczowska

II miejsce – Maria Kufera i Paulina Purcha

II miejsce – Amelia Zając i Julia Cieplicka

III miejsce- Faustyna Kuca i Martyna Winiarz

III miejsce – Bartek Tomczyszyn

• II KATEGORIA

I miejsce – Krystyna Ozimek

II miejsce – Darek Władyka

II miejsce – Natalia Dyndał

III miejsce – Marzena Chamiga

III miejsce – Julia Kwaterczak

Wyróżnienie: Marlena Kwaterczak

• III KATEGORIA

I miejsce – Sylwia Rusinek

II miejsce – Klaudia Cierpisz

Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody sfinansowane ze środków Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie oraz Wójta Gminy Barbarę Małecką.

Po konkursie odbył się pokaz strażacki przygotowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie.

Następnie dzieci wspólnie spędziły czas na grach i zabawach przygotowanych przez klauna.

Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali również lody oraz balony.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, a szczególnie Państwu Krystynie i Czesławowi  Jabłońskim – właścicielom Domu Weselnego „Biały Dworek” za sponsorowanie dmuchanej zjeżdżalni, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Starym Dzikowie za przygotowanie pokazu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku dla najmłodszych mieszkańców gminy.