Dzień Dziecka

W słoneczną niedzielę 2 czerwca na placu Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który zgromadził rodziny i dzieci z terenu gminy Stary Dzików i nie tylko.

Piknik otworzył Wójt Gminy Stary Dzików – Pan Tomasz Jabłoński.

Na dzieci w tym dniu czekało wiele atrakcji:

- Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewać każdy może”,

- Konkurs plastyczny „Postacie z bajek”,

- rozstrzygnięcie konkursu „Bohater mojej ulubionej książki” –organizatorami konkursu byli: Biblioteka w Starym Dzikowie, Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie,

- darmowe zjeżdżalnie,

-chodzące maskotki: Miś Policjant, Myszka Miki, Scooby Doo,

- pokaz strażacki przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starym Dzikowie,

- gry i zabawy z animatorem,

- figurki z balonów,

- lody.

A także stoiska przygotowane przez:

- 34. Batalion Lekkiej Piechoty V Kompanię Lubaczowską,

- Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie, Komisariat Policji w Oleszycach,

- Ochotniczą Straż Pożarną w Starym Dzikowie,

- Projekt  „Aktywizacja i wymiana doświadczeń poprzez organizację warsztatów, wyjazdu studyjnego oraz pikniku”.

Głównym punktem pikniku był Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewać każdy może”. Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie: Julia Jędruchów, Elżbieta Syryło, Bogdan Ozimek, Tadeusz Grzebiennik.

Nagrody w Konkursie otrzymali:

Kategoria do lat 6:

I miejsce: Izabela Pereszlucha

I miejsce: Wiktoria Witko

II miejsce: Marcel Goraj

II miejsce: Maja Jabłońska

III miejsce: Joanna Pereszlucha

Kategoria klasy I-III

I miejsce:  Nikola Strycharz-Karczyńska

II miejsce: Julia Pawlik i Amelia Duda

III miejsce:  Gabriel Kwiatkowski

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce: Klaudia Krupczak

II miejsce: Maja Grzebiennik

III miejsce: Paulina Purcha, Karolina Bednarz, Amelia Maksymowicz

III miejsce: Sebastian Marczak

Kategoria kl. VII-VII i gimnazjum

I miejsce: Natalia Dyndał

II miejsce: Karolina Szczepanek

III miejsce: Marzena Chamiga

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wspierali organizację tego wydarzenia: Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie, 34. Batalionowi Lekkiej Piechoty, OSP Stary Dzików, Szkole Podstawowej w Starym Dzikowie, pracownikom Urzędu Gminy.

Piknik został sfinansowany w ramach grantu „Aktywizacja i wymiana doświadczeń poprzez organizację warsztatów, wyjazdu studyjnego oraz pikniku” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach Projektu Grantowego pt. Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez organizację wydarzeń edukacyjnych i kulturowych realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Rozwój Ziemi Lubaczowskiej”.

Tekst: Edyta Panek

Zdjęcia: Stanisława Król