Festyn sportowo-rekreacyjny

W słoneczną niedzielę 16 lipca 2017r. odbył się festyn sportowo-rekreacyjny, który w tym roku wyjątkowo odbył się w Nowym Dzikowie. Podczas festynu odbył się Turniej Piłki Nożnej „Lato 2017” o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego oraz I Regionalny Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych. Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 4 drużyny: „Victoria” Stary Dzików, „Pogoń-Sokół” Lubaczów, „Zryw” Młodów i „Czarni” Oleszyce, którzy w ostatniej chwili wycofali się z turnieju.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Starosta Powiatu Lubaczowskiego  Józef Michalik oraz Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka.

Podczas festynu nie zabrakło  również atrakcji dla dzieci: wielobój sprawnościowy, zjeżdżalnie, kule wodne,  kucyki.

W I Regionalnym Przeglądzie Kapel i Zespołów Weselnych prezentowały się kapele:  kapela weselna „Od nowa” oraz kapela weselna „Tacy sami”.

Tytuł zwycięzcy Turnieju Piłki Nożnej „Lato 2017” wywalczyła drużyna „Victorii’ Stary Dzików, II miejsce zajęła drużyna „Pogoń-Sokół” Lubaczów, a na III miejscu uplasowała się drużyna „Zryw” Młodów.

Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, puchary oraz dyplomy.

Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych prowadził Leszek Król, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał prezes KS „Victoria” Stary Dzików Józef Ozimek.

Dziękujemy sędziom za sprawne sędziowanie, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za przygotowanie posiłku dla uczestników turnieju i przeglądu kapel. Dziękujemy również mieszkańcom Nowego Dzikowa i gościom za przybycie na festyn i kibicowanie drużynom.

Festyn zakończył się zabawą przy zespole Focus-Live.

Festyn sportowo-rekreacyjny zorganizowali:

-  Starosta Powiatu Lubaczowskiego

- Wójt Gminy Stary Dzików

- KS „Victoria” Stary Dzików

- Gminny Ośrodek Kultury w  Starym Dzikowie

 

Galeria

 

Tekst: Leszek Król

Zdjęcia: Edyta Panek