Gminny Dzień Dziecka

W niedzielę 4 czerwca na placu Gminnego Ośrodku Kultury odbył się Gminny Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęły dzieci z ogniska tanecznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, a następnie głos zabrała Barbara Małecka – Wójt Gminy Stary Dzików witając wszystkich zebranych oraz życząc wszystkim dobrej zabawy. Na scenie zaprezentowały się również dzieci z grupy tanecznej z Moszczanicy, młodzież z ogniska tanecznego działającego przy GOK-u oraz drużyna harcerska z Cewkowa.

W tym dniu na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekało wiele atrakcji: stoisko tematyczne przygotowane przez dzielnicowych Rewiru Dzielnicowych w Starym Dzikowie, stoisko przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starym Dzikowie, konkurs plastyczny, gry i zabawy z klaunem, malowanie twarzy, formowanie figurek z balonów, zjeżdżalnie, oraz główny punkt programu Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewać każdy może”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział aż 40 uczestników. Zmagania artystów oceniła komisja w składzie:

- Julia Jędruchów

- Elżbieta Syryło

- Krystyna Nieckarz-Jabłońska

- Bogdan Ozimek

Nagrody w konkursie otrzymali:

I kategoria:

I miejsce: Maria Kufera i Amelia Maksymowicz

I miejsce: Julia Cieplicka i Amelia Zając

II miejsce: Julia Szczepanek

II miejsce: Jakub Panek

III miejsce: Mateusz Leńczuk

III miejsce: Gwiazdeczki

II kategoria:

I miejsce: Marzena Chamiga

II miejsce: Magdalena Wiśniewska

III miejsce: Małgorzata Wota

III kategoria:

I miejsce: Natalia Dyndał

II miejsce: Kinga Purcha

Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody sfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Stary Dzików.

Wszyscy najmłodsi uczestnicy pikniku otrzymali lody.

W czasie trwania festynu odwiedzał dzieci wesoły Miś-Policjant, który chętnie pozował do zdjęć.

Na zakończenie odbył się pokaz strażacki przygotowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu, a szczególnie: strażakom  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie, Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie, dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych w Starym Dzikowie.

Było kolorowo, muzycznie, tanecznie, a przede wszystkim wesoło. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia: Stanisława Król