Gminny Konkurs Poezji Religijnej

„Nie bój się, nie lękaj się! Wypłyń na głębię!” – pod takim hasłem we wtorek 20 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbył się Gminny Konkurs Poezji Religijnej.

Konkurs oficjalnie otworzyła Pani Barbara Małecka – Wójt Gminy Stary Dzików, życząc wszystkim powodzenia, miłej rywalizacji oraz wygranej.

W konkursie wzięło udział 26 uczestników w dwóch kategoriach: poezja śpiewana oraz recytacja dla dwóch grup wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Organizatorami konkursu są: Wójt Gminy Stary Dzików, Proboszcz Parafii w Starym Dzikowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie.

Prezentacje oceniała komisja w składzie:

- Ksiądz Proboszcz Piotr Podborny

- Krystyna Nieckarz - Jabłońska

- Krzysztof Stępień

Po obejrzeniu prezentacji konkursowych jurorzy wyłonili laureatów:

W kategorii recytacja dla szkoły podstawowej:

I miejsce – Natalia Bander

II  miejsce -  Magdalena Witko

III miejsce - Agnieszka Grochowicz

III miejsce – Faustyna Kuca

wyróżnienie: Bartłomiej Ozimek

W kategorii recytacja dla gimnazjum:

II miejsce – Anna Nieckarz

wyróżnienie: Gabriel Mazurkiewicz

W kategorii poezja śpiewana dla szkoły podstawowej:

I miejsce – Jessica Wrębiak

II miejsce – Alicja Sobczyszyn

III miejsca – Natalia Dyndał

wyróżnienia: Marzena Chamiga oraz Magdalena Wiśniewska

W kategorii poezja śpiewana dla gimnazjum:

I miejsce – Kinga Purcha

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie oraz Wójta Gminy Stary Dzików.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie uczestników do prezentacji oraz komisji za wyłonienie zwycięzców.

Zdjęcia: Stanisława Król