Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki to szczególny dzień, na który dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem. Dla wielu jest to wyraźny sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.

W sobotę 5 grudnia do świetlicy w Nowym Dzikowie oraz w niedzielę 6 grudnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie zawitał święty Mikołaj. Najmłodsi z wielkimi emocjami czekali na przybycie najważniejszej osoby w tym dniu – Mikołaja z pełnym workiem prezentów.

W niedzielę tuż przed przybyciem Mikołaja  zostały wręczone nagrody laureatom eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” przez Wójta Gminy Stary Dzików- Barbarę Malecką oraz Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie – Wiesława Ziętka.

Następnie dzieci z ogniska artystycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie pod opieką Edyty Panek  zaprezentowały przedstawienie mikołajkowe „Ratujmy święta”. Młodzi aktorzy rozbawili publiczność, a także przypomnieli co jest najważniejsze w święta.

Podczas spotkania wszyscy mogli poczęstować się pierniczkami, które zostały upieczone przez dzieci na zajęciach kulinarnych pod opieką Stanisławy Król.

Po przedstawieniu pojawił się długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj. Rozdał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty, a wychodząc obiecał, że jeśli będą grzeczne – wróci za rok.

Dzięki miłej atmosferze i podarunkom na wszystkich twarzach zagościł uśmiech i zadowolenie. Mamy nadzieję, że  spotkanie z Mikołajem pozostanie w ich pamięci na długo.

Dziękujemy bardzo Mikołajowi, dzieciom z ogniska artystycznego oraz wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji za wsparcie, zaangażowanie i pomoc w organizowaniu imprezy.

Dziękujemy również dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas!

Galeria spotkanie z Mikołajem w Gminnym Ośrodku Kultury

Galeria: Spotkanie z Mikołajem w Nowym Dzikowie