XVI Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „WĄTKI FOLKLORU LUDOWEGO”

Wójt Gminy Stary Dzików oraz Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w XVI Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „WĄTKI FOLKLORU LUDOWEGO”,  który jest organizowany wspólnie z Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Celem Przeglądu jest m.in. zachowanie folkloru rodzinnego dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych, popularyzacja tych wartości kulturowych w społeczeństwie, a przedmiotem konkursu są obrzędy i zwyczaje rodzinne, pasterskie, łowieckie, związane np. z cyklem pracy na roli, doroczne –z cyklem świąt, Zapustami, Wielkim Postem i Wielkanocą, itp. Obrzędy i zwyczaje ludowe są jednym ze źródeł wiedzy o naszej tradycji, a twórczo przekształcone w widowisko spotykają się z szeroką akceptacji i zainteresowaniem odbiorców.

Organizatorzy zapraszają do udziału grupy obrzędowe z terenu województw podkarpackiego i lubelskiego.

Przegląd od początku odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego.

Termin i miejsce: 4 lutego 2018r. początek o godz. 12:30, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie. Karty zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 15 stycznia 2018 roku na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, ul. Kościuszki 83, 37-632 Stary Dzików.

Regulamin i karty zgłoszeń do pobrania poniżej.

Bliższych informacji udziela pan Leszek Król pod numerem telefonu 600805563.