XXX SPOTKANIE Z KULTURĄ

Już po raz trzydziesty w niedzielę 19 lipca odbyło się ”Spotkanie z kulturą”. Wydarzenie to miało miejsce pod lasem pomiędzy Starym Dzikowem a Obszą, a dokładnie na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Obszy Bożena Bednarczuk oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie Leszek Król przedstawili historię tych 30 lat spotkań, równocześnie wspominając inicjatorów oraz osoby, które przyczyniły się do organizacji tej imprezy.

Następnie Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka oraz Wójt Gminy Obsza powitali zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców gminy Stary Dzików a także gminy Obsza.

W spotkaniu udział wzięli: Władysław Szyk – Sekretarz Powiatu Lubaczowskiego, Mariusz Frant – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Genowefa Tokarska – Poseł na Sejm RP, Jarosław Piskorski – Wicestarosta Biłgorajski.

Wicestarosta Jarosław Piskorski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu wręczyli dyrektorom GOK-ów pamiątkowe dyplomy uznania z okazji jubileuszu „Spotkania z kulturą”.

Tego dnia na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z gminy Stary Dzików oraz Obsza – Chór Seniorów „Biała Czeremcha”, Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Zespół „Babiczanki” z Babic, duet Duży/mały – Anita Wenek i Leokadia Mucha, ognisko muzyczne pana Tadeusza Kubów, soliści i zespoły młodzieżowe, Orkiestra Dęta z Obszy, jak również grupa taneczna GGT ze Starego Dzikowa wraz z Katarzyną Wojciechowską. Na scenie wystąpił gościnnie Zespół Młodzieżowy „Raduńskie Słowiki” z Białorusi.

Podczas spotkania swoje kabaretowe show przedstawił Grzegorz Halama.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać kapeli „Podkowa” z Biłgoraja, a także Zespołu Pełny Skład Do 2400.

Na XXX „Spotkaniu z kulturą” gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół Bayer Full, który pomimo burzy, która przeszła tuż przed koncertem - przyciągnął tłumy fanów.

Podczas spotkania odbył się także konkurs kulinarny, który miał na celu prezentację oraz  promocję kuchni regionalnej Podkarpacia i Lubelszczyzny. W konkursie wzięły udział zespoły z gminy Stary Dzików oraz gminy Obsza.  Całokształt prezentowanych stoisk oceniała komisja w składzie:

- Mariusz Frant – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie

- Stanisław Goraj – członek Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie

-Michał Mulawa – sympatyk gminy Obsza

Komisja przyznała dwie równorzędne I nagrody rzeczowe dla Zespołu z Ułazowa oraz dla KGW z Woli Obszańskiej w postaci mikrofalówek ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Lubaczowie.

Obsługę medyczną zapewnili pracownicy SP ZOZ Lubaczów Józef Ozimek i Bogumiła Ozimek. Karetkę pogotowia zapewnił Jacek Korzeniowski  NZOZ „KORMED” Lubaczów.

Nad sprawnym dojazdem i porządkiem na parkingu czuwali strażacy z OSP Stary Dzików. Zabezpieczenie przeciwpożarowe zapewniali  strażacy z Obszy.

Tekst: Edyta Panek

Zdjęcia: Stanisława Król