XXXI Spotkanie z kulturą

W niedzielę 17 lipca odbyło się „Spotkanie z kulturą” . W tym roku to już 31. edycja tego wydarzenia, które corocznie organizowane jest przez gminę Stary Dzików i gminę Obsza na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego.

Pomimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło wiernej publiczności tego wydarzenia.

Spotkanie otworzyła Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka oraz Wójt Gminy Obsza Andrzej Placek, a także dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury w  Starym Dzikowie i Obszy – Leszek Król i Bożena Bednarczuk.

W tym roku na scenie zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Zespół „Stokrotki” z Cewkowa Woli, Natalia Dyndał, Dzieci Tadzia, Orkiestra Dęta z Obszy, Grupa Taneczna z Obszy, Zespół Śpiewaczy „Olchowczanki” z  Olchowca, Zespół „POKOLENIA” z Biłgoraja, Zespół CANTINA oraz zespoły REDLIN i SKANER.

Podczas spotkania odbył się konkurs kulinarny, który ma na celu prezentację oraz promocję kuchni regionalnej Podkarpacia i Lubelszczyzny. W konkursie wzięły udział zespoły z gminy Stary Dzików oraz gminy Obsza. Konkurs wygrał Zespół „Wolanki" z Woli Obszańskiej oraz Zespół "Witaminki" z Ułazowa.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy zespole 4Heven.

 

Galeria

 

Autor: Edyta Panek

Zdjęcia: Stanisława Król