Festyn sportowo-rekreacyjny w Starym Dzikowie

W niedzielę 7 lipca 2013 r. na stadionie Klubu Sportowego „Victoria” Stary Dzików odbył się festyn sportowo-rekreacyjny.
Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka powitała wszystkich uczestników oraz gości, a Starosta Powiatu Lubaczowskiego Józef Michalik oficjalnie otworzył turniej.

Najważniejszym punktem programu był turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego „LATO 2013” z udziałem zespołów: KS „Victoria” Stary Dzików ( w składzie drużyny gościnnie zagrali piłkarze z klubu „Czerwoni” Cewków), LKS „Olimpiakos” Tarnogród, „Czarni” Oleszyce oraz „Roztocze” Narol. Puchar Starosty wywalczyła drużyna gospodarzy „Victoria” Stary Dzików, drugie miejsce zajęli „Czarni” Oleszyce, trzecie „Olimpiakos” Tarnogród, a czwarte „Roztocze” Narol.
Mecze sędziowali Józef Pukas, Paweł Paryniak i Dariusz Michalec.
Drugim ważnym punktem programu był turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Stary Dzików. W turnieju wzięły udział 3 drużyny, zwyciężyła drużyna z Oleszyc, drugie miejsce zajęła drużyna ze  Starego Dzikowa, oraz  trzecie „Piekarnia” Oleszyce.
Odbyły się także gry i zabawy dla dzieci, tj.: bieg w workach, rzut piłką do kosza, rzut kółkiem na pachołka, strzał piłką nożną do małej bramki, strzał hokejówką do małej bramki i toczenie rafki patykiem.
W biegu w workach zwyciężyła Gabriela Ozimek z Jarosławia, 2. miejsce – Marlena Kwaterczak  ze Starego Dzikowa, 3. – Alicja Tomaszczuk ze Starego Dzikowa. Konkurs rzutów piłką do kosza wygrał Bartek Ozimek ze Starego Dzikowa, 2. miejsce zajęła Gabriela Ozimek z Jarosławia, a 3. – Tomasz Gacek ze Starego Dzikowa. W konkursie rzut kółkiem na pachołka najlepszy był Sebastian Spulnik, 2. miejsce przypadło Michałowi  Czajkowskiemu ze Starego Dzikowa, a 3. – Gabrieli Ozimek z Jarosławia. Konkurs strzału piłką nożną do małej bramki wygrał Tomasz Ozimek ze Starego Dzikowa, 2. miejsce – Michał Czajkowski ze Starego Dzikowa,  3. – Karol Brzyski ze Starego Dzikowa. Toczenie rafki patykiem wygrał Tomasz Gacek, 2. miejsce – Klaudia Cierpisz, a 3. – Vasyl Vakulenko. W konkurencji strzał hokejówką do małej bramki zwyciężyła Alicja Tomaszczuk, 2. miejsce- Michał Czajkowski oraz 3. miejsce Tomasz Gacek.

Na zakończenie wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w cyklu zabaw z chusta animacyjną Klanzy.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy, które wręczali: Wójt Gminy Stary Dzików, Prezes KS „Victoria” Józef Ozimek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Leszek Król.
Były też atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, trampolina, napoje i słodycze, kiełbaski z grilla.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ciepły posiłek i napoje przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie.
Festyn zakończył się darmową zabawą taneczną przy zespole „THE GRAND” z Zamościa.
Festyn zorganizowali:
- Wójt Gminy Stary Dzików