Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Ułazów

W dniu 29 grudnia 2020r. odbyło się oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ułazowie. Zakup wozu został współfinansowany  w 90 % ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W uroczystości wzięli udział: Wiceminister Sprawiedliwości - Marcin Warchoł, Senator RP – Mieczysław Golba, Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego – Józef Ozimek, Wójt Gminy Stary Dzików – Tomasz Jabłoński oraz przedstawiciele OSP z Ułazowa.
Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł w asyście Senatora Mieczysława Golby na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Ułazowie – Sebastiana Kantora oficjalnie wręczyli kluczyki do samochodu strażackiego.

O potrzebie posiadania samochodu przekazanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości świadczyła sytuacja, która wydarzyła się w dniu uroczystości, kiedy to nowy wóz wraz ze strażakami został zadysponowany do zabezpieczenia dachu zerwanego przez wiatr.

Mieszkańcy Ułazowa podkreślili wyjątkowość dnia, ponieważ pierwszy raz w historii odwiedził ich Minister Sprawiedliwości.

Władze lokalne jak i społeczność Ułazowa wyrażają wdzięczność Ministrowi Sprawiedliwości i Senatorowi RP za okazaną pomoc i życzliwość.